KONTRA 2019: GREENWASHING

Beware of the hype, follow the trend.

Unikátní série diskuzních akcí zaměřená na trend marketing. Jak odlišit hype a trend? A proč se vlastně věnovat trend marketingu?

Komunikaci a marketingu schází autenticita. Tu můžete dohnat použitím aktuálních kulturních referencí a společenských trendů. Anebo ji můžete vytvořit tak, že půjdete proti nim. Protože o čem jiném značka koneckonců je, než o odlišení se. Ať už tak nebo onak, je klíčové znát do detailu společenské trendy. Probereme nadcházející i probíhající, vždy pod drobnohledem marketérů, psychologů, behaviorálních ekonomů, designérů a dalších hostů.

V sérii Kontra 2019 se snažíme firmám i organizacím ukazovat, kde jsou v trendech ukrytá rizika, kudy vedou hranice, které nesmí překročit, aby proti sobě nepoštvali veřejnost a kde se naopak skrývají příležitosti. Společně se pak v diskuzi s vámi snažíme tyto příležitosti převést prakticky do realizovatelných plánů.

Bod, odkud není návratu, se blíží. Podle některých vědců podepíšeme ortel smrti téhle planetě už v roce 2028. Nedávné výzkumy Deloitte ukázaly, že jako hybatele zásadní společenské změny vidí mladé generace nikoliv vlády a státy, ale soukromé komerční firmy. A právě na těch leží břemeno přeorientovat se na řešení nejenom ekonomických, ale i společenských problémů. Jelikož státy v hledání tohoto řešení selhávají. Pařížská dohoda, první globální politický pakt o udržitelnosti životního prostředí, je stále politicky nevymahatelná. Švédské děti kvůli tomu stávkují před parlamentem. Téma, které zasáhlo každého z nás. Proč si tedy stále tolik lidí myslí, že nás zachrání sázení stromů? Proč si tolik firem myslí, že když udělají “zelenější” kancelář - pořídí spoustu květin - stanou se ekologičtější firmou? A proč na strachu nás všech vydělávají podvodníci, co nám prodávají plastové náramky na záchranu oceánů?

 

Exkluzivně pro odběratele newsletteru Kontra, maximální kapacita 30 lidí. Od 17 do 20 hodin poslední čtvrtek v březnu.

Vzhledem k omezené kapacitě chceme aby se registrovali ti z vás, kteří opravdu přijdou. V ceně registračního poplatku 150,- czk máte samozřejmě welcome drink, protože čtvrtek je malý pátek, víme.

Keynote: Adam Ondráček, brand developer, Kontra brand studio

Hosté:

Michaela Thomas, designérka udržitelných obalů, zakladatelka Butterflies & Hurricanes

Roman Bojko, sustainability manager, IKEA Česko

Petra Chrzová, marketing, Mosaic House

 
michaela.jpg

Michaela Thomas

Zakladatelka design studia Butterflies & Hurricanes, tvůrce udržitelného packagingu a dobrovolnice pro Sue Ryder.

geotermalnienergie.jpg

Petra Chrzová

Dlouholetý tahoun marketingu v Mosaic House, prvním českém enviromentálním hotelu. Vášnivá milovnice kávy a geotermálních pramenů.

bojko.jpg

Roman Bojko

Jako manažer udržitelnosti v IKEA se soustředí na realizaci strategii udržitelnosti, která usiluje o podporu - udržitelnejšího života v domácnostech, provozu obchodních domů a komunit.

IMG_1359+2.jpg

Adam Ondráček

Brand developer, který rád přesvědčuje byznysmeny, aby jejich značky vracely více do společnosti a méně vydělávaly. Kupodivu ho celkem poslouchají.