BRANDPERSONALITY WORKSHOP

Vytvořte si značku a brand manuál během jednoho víkendu za použití světově unikátní metody založené na psychologickém skórování. BrandPersonality je metoda vyvinutá týmem psychologů a marketérů z KONTRA, která vám umožňuje měřit jak zákaznickou osobnost tak osobnost značky, porovnávat je a na základě toho upravit komunikaci značky aby ji zákazník lépe rozuměl.

Strategie značky hotová za jeden víkend

Naučte vaši značku hovořit jazykem lidí. Tak, že ji vytvoříte pro ně a ne pro management.

Workshop BrandPersonality je na světě unikátní metoda tvorby strategie značky, která je určená pro menší a střední firmy. Ty totiž nejčastěji trpí tím, že se do podoby značky promítají osobní preference manažerů či majitelů firmy. Ty ale většinou nereprezentují to, co by od vaší značky chtěl zákazník.

Stačí nám 6 vašich zaměstnanců - od pokladní přes marketéry až po management - na dvoudenní workshop a odnesete si strategii značky, která se dá okamžitě aplikovat. Nemusíte trávit dlouhé měsíce průzkumem trhu a schůzkami s konzultanty.

Jak to funguje?

Základ metody spočívá na psychologickém měření osobnosti. Pomocí testů zjistíme osobnost vašeho zákazníka a porovnáme ho s osobností značky.

Kouzlo přichází v momentě, kdy jsme schopni díky výsledkům testů přiřadit k vašemu zákazníkovi vzorce chování z naší rozsáhlé databáze výzkumů. Podle jeho profilu tak řekneme, jaké barvy preferuje, zda nakupuje v sériích či naopak experimentuje se značkami, zda preferuje lokální či zahraniční produkty, jak se chová ve skupině, kdo je jeho vzorem, jak bude reagovat na slevu a stovky dalších nákupních a komunikačních vzorců chování.



Průběh workshopu

 • Úvodní schůzka, na které definujeme produktový segment ve kterém vaše firma působí a představíte nám vaši značku. Společně vybereme napříč strukturou společnosti nejvhodnější účastníky workshopu. Ideální počet je 6 až 8 lidí.

 • Dopředu vám zašleme několik formulářů, které budeme potřebovat po každém z účastníků vyplnit. Bude se jednat především o jejich osobní psychologické testy. Tyto se nebudou nijak zveřejňovat a poslouží pouze pro jejich lepší orientaci během workshopu. Pokud ale budou chtít, během workshopu si mohou domluvit konzultaci s naší psycholožkou, aby jim vysvětlila, jak mohou výsledky testu využít pro svůj osobní rozvoj.

 • Druhým dotazníkem před workshopem bude socio-demografický dotazník ohledně vaší cílové skupiny. Ten rovněž vyplní každý z účastníků sám a vrátíme se k němu během workshopu. Tato dotazníková šetření děláme dopředu abychom pak šetřili čas skupiny během společných aktivit.

 • Oba dva dny workshopu je s námi ilustrátor, který živě přenáší diskuzi a zjištění na papír

 • První den workshopu:

  • Seminář Úvod do psychologie přesvědčování, psychologie a její užití v marketingu

  • Seminář o transformativních a informativních formách reklamy

  • Úvod do metody osobnostního psychologického profilování Big Five

  • Výsledky osobních testů a prostor pro konzultace

  • Prezentace databáze výzkumů a nejzajímavějších zjištění na poli psychologie v marketingu

  • Rekapitulace sociodemografického zařazení cílové skupiny na základě předchozího dotazníku

  • Vytvoření persón pro cílovou skupinu

  • Testování účastníků v odhadu chování zákazníka

  • Společné vyplnění Guensova testu osobnosti značky

 • Přes noc náš tým analyzuje výsledky a zpracovává závěrečnou zprávu na základě databáze. Zároveň připravujeme druhý den dopoledne návrhy klíčových kroků ve strategii značky a tone of voice.

 • Druhý den

  • Srovnání psychologických profilů značky

  • Checklist chování zákazníka

  • Checklist atributů a touchpointů značky

  • Brainstorming jak vyřešit rozdíly mezi značkou a zákazníkem

  • Představení konkrétních nutných změn v nastavení značky

  • Představení tone of voice vytvořeného na míru zákazníkovi

  • Představení závěrečné zprávy a strategie značky

 • Po workshopu: finalizace strategie a zaslání vizuálních materiálů pro další použití

IMG_6433.JPG
IMG_6357.JPG
IMG_6491.JPG
IMG_6493.jpg

Podívejte se na fotoreportáž z BrandPersonality workshopu:

Lektoři

NikolaFrollováFoto.jpg

Mgr. Nikola Frollová

Nikola je absolventka psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, v současné době interní doktorantka na VŠE.

Do nedávna se věnovala především vědě v oblasti sociální psychologie a fyziologie emocí, teď se sice přesunula do komerčnější sféry vědy, ale záliba v terapii a psychologickém poradenství ji drží na zemi.

Na VŠE se věnuje doktorandskému výzkumu v oblasti behaviorální ekonomie.


edited.jpg

Adam Ondráček

Adam je brand developer a zakladatel KONTRA. Má za sebou desetiletou kariéru v reklamních a kreativních agenturách a posledních pět let se věnuje stavbě značek a tvorbě marketingových strategií. Studoval publicistiku, marketingovou komunikaci na Univerzitě Karlově a Management vědy a inovací tamtéž.

Mezi jeho klienty patří hotely, restaurace, banky, technologické startupy, pivovary, galerie i výrobce hodinek.

Je mentorem v programech Czech Invest a Byznysového inkubátoru Evropské vesmírné agentury.


 

varianty workshopu

 

ONLINE TEST & KONZULTACE

Online test psychologického profilu BrandPersonality pro značku či modelového zákazníka + konzultace (2 hodiny) s Adamem Ondráčkem a Nikolou Frollovou.

17 500,- CZK + DPH

 

BRANDPERSONALITY ŠKOLENÍ A TONE OF VOICE

Metoda BrandPersonality spolu se školením psychologie a tone of voice. 4 semináře v průběhu 4 týdnů (cca 3 hodiny na školení).

44 000,- CZK + DPH

 

FULL BRANDPERSONALITY WORKSHOP

Kvalitativní dotazníkové šetření u účastníků workshopu předem ve firmě a dvoudenní intenzivní workshop pro 6 až 8 účastníků vybraných napříč pozicemi ve firmě.

V ceně workshopu je ubytování a plná penze v jednom z vybraných relaxačních zařízení v Česku. Po absolvování workshopu dostanou účastníci kompletní závěrečnou zprávu, poradenství v komunikaci a chování značky a vypracovanou strategii tone of voice podle metodiky Norman Nielsen.

Součástí workshopu je i osobní psychologický assesment a testování osobnosti. Po dobu workshopu je přítomný designér Vladimír Chalupa, který živě ilustruje insighty a postřehy z diskuzí a nápady pro komunikaci značky.

160 000,- CZK + DPH

 

BRANDPERSONALITY WORKSHOP & PRŮZKUM

Kvantitativní dotazníkové šetření mezi zaměstnanci a zákazníky firmy společně s dvoudenním intenzivním workshopem pro 6 až 8 účastníků. V ceně workshopu je ubytování a plná penze v jednom z vybraných relaxačních zařízení v Česku.

Po absolvování workshopu dostanou účastníci kompletní závěrečnou zprávu, poradenství v komunikaci a chování značky a vypracovanou strategii tone of voice podle metodiky Norman Nielsen.

Součástí workshopu je i osobní psychologický assesment a testování osobnosti. Po dobu workshopu je přítomný designér Vladimír Chalupa, který živě ilustruje insighty a postřehy z diskuzí a nápady pro komunikaci značky.

250 000,- CZK + DPH

cena se odvíjí od rozsahu průzkumu

 
 

Zaujal vás workshop? Pošlete nám nezávaznou přihlášku:

Jméno *
Jméno
Popište krátce čemu se vaše značka věnuje, jaké máte plány a sny.
Varianty workshopu *
O kterou variantu workshopu máte zájem?